
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 3 A |
| Number of Channels | 4 |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Clamping Voltage | 10 V |
| Voltage ESD Contact | 10 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 1.2 pF |
Stock: 8815
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21886
Ext.Price$0.21886
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21886 | $0.21886 |
| 10 | $0.14620 | $1.46200 |
| 50 | $0.10210 | $5.10500 |
| 100 | $0.07130 | $7.13000 |
| 500 | $0.07070 | $35.35000 |
| 1000 | $0.06951 | $69.51000 |
| 3000 | $0.05010 | $150.30000 |
| 5000 | $0.04446 | $222.30000 |
